Skip to main content

Poradnik

Dowiedz się jak poradzić sobie z problemem stulejki

Stulejka - kiedy trzeba udać się do lekarza?

Chociaż sama stulejka nie jest groźna dla zdrowia pacjenta, jej powikłania mogą mieć poważne skutki. Często występującymi efektami tej przypadłości są zakażenia układu moczowego. Co ważne - mogą one wystąpić nie tylko u mężczyzny, dotkniętej tą dolegliwością, lecz również u jego partnerki. Stulejka utrudnia również utrzymanie właściwej higieny, a próby samodzielnego odciągania napletka przez cierpiącego na nią mężczyznę mogą prowadzić do powstawania niebezpiecznych i bolesnych urazów. Nie należy więc lekceważyć tej przypadłości. W wielu wypadkach rozwiązanie problemu ze stulejką może bowiem wymagać interwencji lekarza.

Czytaj więcej

Czy mam stulejkę? Jak rozpoznać schorzenie?

Stulejka jest jedną z najpowszechniejszych chorób urologicznych diagnozowana u dużego procenta męskiej populacji, w tym u dzieci i osób starszych. Jest to schorzenie, które często niepotrzebnie wywołuje u pacjenta ogromny wstyd. Należy jednak pamiętać, że to całkowicie normalna przypadłość, której objawy jak najszybciej należy zgłosić do lekarza, bowiem nieleczona stulejka może prowadzić do wielu powikłań. Z uwagi na specyfikę choroby wielu mężczyzn a przed wszystkim nastolatków próbuje diagnozować ten problem za pośrednictwem stronach internetowych wpisując w wyszukiwarkę frazę „Czy mam stulejkę?” O tym, jak dokładnie wygląd stulejka i jak powinno przebiegać jej leczenie dowiesz się czytając tekst zamieszczony poniżej.

Czytaj więcej

Metody leczenia stulejki

Stulejka to problem związany ze zwężeniem otworu napletka, który utrudnia lub uniemożliwia jego zsunięcie. Jest to przypadłość dotycząca mężczyzn w różnym wieku. Utrudnia higienę, powoduje dyskomfort i ból. Może prowadzić do stanów zapalnych i konsekwencji natury zdrowotnej, jak i emocjonalnej. Może mieć postać wrodzoną i stanowić proces przejściowy, samoistnie ustępując do trzeciego roku życia, ale w patologicznej formie wymaga interwencji lekarskiej.

Czytaj więcej