Informacje

Dowiedz się więcej na temat problemu stulejki

10 najlepszych placówek w Polsce gdzie wykonasz zabieg stulejki

Nazwą stulejka w medycynie określa się schorzenie, polegające na całkowitej bądź częściowej niemożności odprowadzenia napletka z żołędzi prącia. To dość powszechny defekt anatomiczny, który w każdym przypadku należy skonsultować ze specjalistą. Ignorowanie problemu może bowiem przyczynić się do poważnych schorzeń, z chorobą nowotworową włącznie. Na szczęście operacja stulejki jest prostym i stosunkowo szybkim zabiegiem. Gdzie najlepiej go wykonać? Przedstawiamy ranking najlepszych placówek w Polsce.

Czytaj więcej

Stulejka częściowa, a całkowita

Stulejka jest przykrą dolegliwością, której nie należy lekceważyć, gdyż z upływem czasu, nieleczona może stanowić poważny problem. Przypadłością tą nazywamy stan, kiedy dochodzi do zwężenia ujścia napletka, przez co uniemożliwione jest zsunięcie go do tak zwanego rowka zażołędnego. Stulejką jest też moment, w którym możliwe jest odprowadzenie napletka do rowka zażołędnego, jednakże zwód powoduje wtedy ucisk i ból w okolicy żołędzi prącia. Schorzenie to może być wrodzone lub nabyte. U chłopców do 2-3 roku życia, stulejka jest normalnym stanem, który w tym okresie życia nie powinien wzbudzać żadnego niepokoju, taki stan jest określany stulejką fizjologiczną.

Czytaj więcej

Stulejka u dzieci - objawy, leczenie

Przyczyną pojawiania się stulejki u dzieci może być sporo, jedna z nich może być spowodowana nieodpowiednią higieną okolic prącia oraz samego prącia, ale także zbyt krótkim wędzidełkiem. Chociaż uzasadnienie występowania stulejki u dzieci i dorosłych mężczyzn mogą być i są diametralnie inne, to jednak już u małych pacjentów mogą występować infekcje napletka czy zakażenia dróg moczowych, co często stanowi przyczynę choroby.

Czytaj więcej

Czym jest stulejka i jak ją leczyć?

Stulejka to zwężenie otworu napletka, co w konsekwencji utrudnia odsłonięcie żołędzia prącia. Nazywa się to defektem anatomicznym, który występuje zarówno u chłopców, jak i u mężczyzn. Lekceważenie stulejki może prowadzić do trudności w życiu seksualnym.

Czytaj więcej

Więcej artykułów…