Informacje

Dowiedz się więcej na temat problemu stulejki

Stulejka częściowa, a całkowita

Stulejka jest przykrą dolegliwością, której nie należy lekceważyć, gdyż z upływem czasu, nieleczona może stanowić poważny problem. Przypadłością tą nazywamy stan, kiedy dochodzi do zwężenia ujścia napletka, przez co uniemożliwione jest zsunięcie go do tak zwanego rowka zażołędnego. Stulejką jest też moment, w którym możliwe jest odprowadzenie napletka do rowka zażołędnego, jednakże zwód powoduje wtedy ucisk i ból w okolicy żołędzi prącia. Schorzenie to może być wrodzone lub nabyte. U chłopców do 2-3 roku życia, stulejka jest normalnym stanem, który w tym okresie życia nie powinien wzbudzać żadnego niepokoju, taki stan jest określany stulejką fizjologiczną.

Czytaj więcej

Stulejka u dzieci - objawy, leczenie

Przyczyną pojawiania się stulejki u dzieci może być sporo, jedna z nich może być spowodowana nieodpowiednią higieną okolic prącia oraz samego prącia, ale także zbyt krótkim wędzidełkiem. Chociaż uzasadnienie występowania stulejki u dzieci i dorosłych mężczyzn mogą być i są diametralnie inne, to jednak już u małych pacjentów mogą występować infekcje napletka czy zakażenia dróg moczowych, co często stanowi przyczynę choroby.

Czytaj więcej

Czym jest stulejka i jak ją leczyć?

Mężczyzna borykający się z problemem stulejki, podczas wizyty u lekarza

Stulejka to zwężenie otworu napletka, co w konsekwencji utrudnia odsłonięcie żołędzia prącia. Nazywa się to defektem anatomicznym, który występuje zarówno u chłopców, jak i u mężczyzn. Lekceważenie stulejki może prowadzić do trudności w życiu seksualnym.

Czytaj więcej

Objawy i rodzaje stulejki

Stulejka to problem, który dotyka nie tylko chłopców, ale również dużą część dorosłych mężczyzn, a mimo to nadal jest jednym z tematów tabu. Mało kto wie, że istnieją różne rodzaje i przyczyny tej choroby, a jej objawy mogą się od siebie różnić.

Czytaj więcej