Skip to main content

Informacje

Dowiedz się więcej na temat problemu stulejki

Zabieg obrzezania a stulejka

Obrzezanie jest jednym z zabiegów, które wykonywane są z dużą częstotliwością na całym świecie. Często ma on podłoże religijne lub kulturowe, choć to również jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia stulejki, wykorzystywany w medycynie już od wielu lat. Pomimo tego, że o obrzezaniu słyszy się dużo, niewiele osób wie, jak naprawdę wygląda zabieg i po co się go wykonuje. Aby rozwiać najważniejsze wątpliwości w tym zakresie, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

Czy stulejka u dorosłych może być groźna?

Stulejka wiąże się z brakiem możliwości odprowadzenia napletka i odsłonięcia żołędzi prącia. Co ciekawe, u młodych chłopców jest to normalne, jednak u dorosłych osób stanowi spory problem. Powstaje poprzez wytworzenie się włóknistego pierścienia na napletku i może prowadzić do przykrych dolegliwości. Czy taki stan rzeczy może być groźny? O czym warto wiedzieć?

Czytaj więcej

10 najlepszych placówek w Polsce gdzie wykonasz zabieg stulejki

Nazwą stulejka w medycynie określa się schorzenie, polegające na całkowitej bądź częściowej niemożności odprowadzenia napletka z żołędzi prącia. To dość powszechny defekt anatomiczny, który w każdym przypadku należy skonsultować ze specjalistą. Ignorowanie problemu może bowiem przyczynić się do poważnych schorzeń, z chorobą nowotworową włącznie. Na szczęście operacja stulejki jest prostym i stosunkowo szybkim zabiegiem. Gdzie najlepiej go wykonać? Przedstawiamy ranking najlepszych placówek w Polsce.

Czytaj więcej

Stulejka częściowa, a całkowita

Stulejka jest przykrą dolegliwością, której nie należy lekceważyć, gdyż z upływem czasu, nieleczona może stanowić poważny problem. Przypadłością tą nazywamy stan, kiedy dochodzi do zwężenia ujścia napletka, przez co uniemożliwione jest zsunięcie go do tak zwanego rowka zażołędnego. Stulejką jest też moment, w którym możliwe jest odprowadzenie napletka do rowka zażołędnego, jednakże zwód powoduje wtedy ucisk i ból w okolicy żołędzi prącia. Schorzenie to może być wrodzone lub nabyte. U chłopców do 2-3 roku życia, stulejka jest normalnym stanem, który w tym okresie życia nie powinien wzbudzać żadnego niepokoju, taki stan jest określany stulejką fizjologiczną.

Czytaj więcej